Nafukovací umyvadlo na vlasy je určeno k mytí vlasů osobám se sníženou pohyblivostí nebo osobám se zdravotním postižením.
Jak zvládnout péči o své blízké v domácnosti?
Jak zvládnout péči o své blízké v domácích podmínkách
Konečně je tady důchod, zasloužený odpočinek, volný čas a spousta nových možností – čas na koníčky, společenský život, cestování. Ne každému je tento sen dopřán. V průběhu života nám nebo našim blízkým může do života vstoupit nemoc či úraz a všechny tyto plány se náhle přetočí. Upoutání celý život na invalidní vozíček nebo lůžko, může pro osoby žijící ve společné domácnosti znamenat zajišťovat pomoc s chodem domácnosti nebo dokonce celodenní péči. Je pochopitelné, že se chce většina těchto pacientů vyhnout pečovatelským službám, nemocnicím apod. Jak jim můžeme pomoci?
Příspěvek na péči
Oslovte poradce specializující se na podporu rodinné péče a pečujících osob. Pomohou vám získat důležité informace a poradí vám, jak získat finanční pomoc, na kterou máte nárok. Pamatujte, že od žádosti o příspěvek na péči až k samotné výplatě tohoto příspěvku může uplynout doba 3-12 měsíců. Řízení bývá často přerušováno a zákonná 3 měsíční lhůta tak začíná běžet znovu. Dobrá zpráva v tomto případě je, že příspěvek se vyplácí zpětně od podání žádosti.
Využijte pomoc pečovatelů
Někdy může situace vypadat beznadějně. V případě, kdy denně docházíte do práce, se může zdát péče o blízkou osobu nereálná. Nastává čas zjistit, zda-li nemáte nárok na pečovatele. Ten k vám může docházet klidně i několikrát denně a významně vám tak pomoci s péčí. V případě nedostatku finančních prostředků je možné se obrátit na různé charitativní organizace. I zde platí, že je dobré s těmito kroky neotálet.
Zajištění potřebného vybavení
Rodinní pečovatelé jsou vystavováni velkému stresu a správné vybavení jim značně péči usnadní. Je třeba se zamyslet nad potřebami vašeho blízkého nebo s ním tuto skutečnost probrat. Nezapomeňte konzultovat stav vašeho blízké s lékařem, který vám může pomoci se zorientovat se v dostupných a hlavně vhodných zdravotních pomůckách. Důležité je se připravit s předstihem. Výhodou je, že spousty informací můžete získat i na internetu.
Co se může hodit
Nabídka zdravotních pomůcek je dnes naštěstí široká. Každý člověk má však své individuální potřeby. V nabídce naleznete pomůcky jako invalidní vozíky, chodítka pro seniory. Starší lidé jistě ocení i koupelnový a WC program, jež jim usnadní vykonávání potřeby a hygieny. Další pomůcky, které mohou pomoci například s rehabilitací jsou různé rehabilitační rotopedy, rehabilitační klíny či válce nebo speciální typy polštářů sloužící k polohování. U pacientů upoutaných na lůžko myslete i na kvalitní antidekubitní matraci, kterou můžete chránit pomocí nepropustných prostěradel.
Jsme na Facebooku.
Produkty
Vyměkčený nástavec na WC s nosností až 185 kg, upevnění bez montáže, snadná údržba. Výška nástavce 11 cm.
500 200 NÁSTAVEC NA WC - CONTACT PLUS
Polohovatelná opora zad s opěrkou hlavy pro dospělé i starší děti. Polohování v pěti stupních. Vhodné pro všechny typy postelí.
AT02020 POLOHOVATELNÁ OPORA ZAD 50X58 CM
Velmi praktická nepropustná podložka (prostěradlo) chránící matraci před znečištěním a vlhkostí.
AT05004 PODLOŽKA NEPROPUSTNÁ 100 x140 cm
Toaletní židle s ocelovým rámem, který je opatřený práškovým nástřikem. Součástí toaletního křesla je nádoba s víkem, záchodové sedátko a područky. Snadná manipulace a přeprava, nízká váha.
AT51030 TOALETNÍ ŽIDLE SKLÁDACÍ
Sedačka do sprchy s otočným sedákem (AT51120) je určena pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace mobility, aby jim pomohla použít sprchu. Stolička se doporučuje pro použití ve sprše, vaně,…
AT51120 SEDAČKA DO SPRCHY S OTOČNÝM SEDÁKEM
Podavač předmětů s klešťovým úchopem pomáhá podávat potřebné předměty. Stane se vaší prodlouženou rukou.