Lehký skládací invalidní vozík s ocelovou konstrukcí, lýtkovým pásem a brzdami. Nosnost uživatele až 115 kg, šíře sedu 46 cm.
Jak vybrat správný invalidní vozík
Víte na základě jakých parametrů můžete vybírat invalidní vozík?
Lidé, trvale nebo dočasně upoutáni na invalidní vozík se většinou neobejdou bez invalidního vozíku usnadňujícího dopravu v exteriéru i bezbariérovém interiéru. Ten může být buď mechanický nebo elektrický.
Mechanický nebo elektrický invalidní vozík
Komfortnější, jak při ovládání, tak i používání je bezesporu invalidní vozík elektrický. Také je ale ve srovnání s mechanickým invalidním vozíkem robustnější a těžší. Při odpovědi na otázku, jaký vozík zvolit, spolu s cenou vycházejte i z typu invalidova postižení, jeho fyzické zdatnosti a pohyblivosti.
Mechanický
Invalidé s omezenou ztrátou hybnosti dolních končetin si vystačí s mechanickým invalidním vozíkem. Jeho výhodou je cenová dostupnost, relativně nízká váha a skladovatelnost – vejde se i do výtahu a mezi užší futra. Mechanické invalidní vozíky se dále rozdělují na základní, sportovní, polohovatelné. Nejjednodušší verzí je skládací a lehký invalidní vozík základní vhodný spíše pro občasné použití. Pro použití v tělocvičnách nebo halách lze doporučit vozík sportovní. Při cestách oceníte invalidní vozík s nízkou vahou, která se může pohybovat kolem 8 kg. Zapomenout nesmíme také na mechanický polohovatelný vozík vhodný zejména pro nemohoucí pacienty. Tento invalidní vozík bývá často opatřen brzdami pro doprovod, lýtkovým pásem, bezpečnostním pásem, odnímatelnými podnožkami a praktickou kapsou.
Elektrický
Některým invalidům s úplnou ztrátou hybnosti dolních končetin, popřípadě nemocemi srdečního a interního původu, lze doporučit elektrický invalidní vozík. Před samotným výběrem však zhodnoťte, zda ho uživatel bude schopen ovládat. V potaz také vezměte účel jeho užití a prostředí, v němž se bude pohybovat. Vozík je také vhodné si dobře vyzkoušet. Mějte na paměti, že uživatel by na obou stranách boků vozíku měl mít mezi bočnicí a tělem asi 2 cm navíc. Novinkou jsou i ovladače pro doprovod, které dokážou značně zjednodušit život doprovázejícímu člověku. Díky tomuto jednoduchému zařízení může řízení vozíku převzít doprovázející osoba. I tyto elektrické invalidní vozíky bývají polohovatelné a mají opěrku hlavy.
Jakou značku?
Mezi nejkvalitnější a zároveň cenově dostupné patří invalidní vozíky značek ANTAR nebo KARMA. Tyto vozíky najdete v naší nabídce. Jako přímý distributor pro Vás zajistíme případně i náhradní díly nebo servis těchto vozíků. Nesmíme zapomenout připomenout, že pod značkou ANTAR najdete i jiné pomůcky pro sebeobsluhu jako jsou nástavce na WC, nepromokavá prostěradla, podsedáky, podavače předmětů, nádoby na moč, přenosná umyvadla, toaletní křesla, rotopedy pro seniory, sedačky do vany a sprchy apod.
Jsme na Facebooku.
Autor: Jaroslava Plačková
Produkty
Elektrický invalidní vozík, který je lehce složitelný, v autě ani domácnosti nezabírá moc místa. Váha i s baterií je 33,6 kg, nosnost až 120 kg. Vhodný pro praváky i leváky. Doprava po celé ČR…
AT52304 VOZÍK INVALIDNÍ ELEKTRICKÝ SKLÁDACÍ dárek zdarma
Invalidní sportovní vozík z odolného hliníku AT52310 se v této cenové kategorii vyznačuje relativně nízkou hmotností pro třídu aktivních vozíků s křížovým rámem. Je vhodný pro lidi, kteří jsou aktivní…
AT52310 INVALIDNÍ VOZÍK SPORTOVNÍ 45
Invalidní vozík s hliníkovým rámem a rychloupínacími koly a brzdami pro doprovod je určen k přepravě osob se zdravotním postižením nebo pro osoby s omezenou či trvalou indispozicí pohybu.